17 Ekim 2012 Çarşamba

Türk Kadınlar Konseyi"nden Vali Daşöz"e Ziyaret

Türk Kadınlar Konseyi"nden 
Vali Daşöz"e Ziyaret
Eski Devlet Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz’ü makamında ziyaret etti.
***
Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve şube başkanlarının da katıldığı ziyarette, 52 yıldır hizmet verdiklerini vurgulayan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın, Mübeccel Kafkaslı’nın Manisa’da yaptığı çalışmalardan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Işılay Saygın, Mübeccel Kafkaslı ve ekibine ziyaretten dolayı teşekkür eden Vali Daşöz, “Işılay Saygın, bakanlık yapmış önemli bir kişidir. Mübeccel Kafkaslı, Manisa’nın en önemli simgelerinden biridir. Etrafa pozitif enerji veriyor. Manisa’nın en önemli değerlerinden olan Manisa Bezi’nin yaşatılması için çalışmalar yapıyor. Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında hizmetler üretiyor” diye konuştu. Vali Daşöz, Türk Kadınlar Konseyi üyelerini Manisa’da yapılan 8. Dünya Kadılar Bocce Şampiyonasına davet etti. Kadınlara ve öğrencilere destek olmak için çeşitli projeler hayata geçirdiklerini, yeni projelerde üretmeye devam ettiklerini ifade eden Işılay Saygın, “Ülkemizin en büyük sorunlarından biri su projesidir. Su tüketimi azaltmak için ‘Hayatın mucizesi su” projesini hayata geçirdik. Amaç su tüketimini azaltmak. Türkiye su konusunda tehlike altında olan ülkelerin başında geliyor. Uzmanlar Suriye ile Türkiye arasında su sorunu yüzünden savaş bile çıkabilir diyor. Onun için bu projeye önem veriyoruz.” dedi.

Kendilerini kabul ettiği için Vali Daşöz’e teşekkür eden Türk Kadınalar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı, 1000 kadına hizmet vermek için çalışma yaptıklarını belirterek, “Manisa Bezi üretimi konusunda 250 kadına destek olduk” dedi. Konsey olarak Dünya Yaşlanma Konseyi ile birlikte Yaşlılar Dostu Projesini hayata geçireceklerini kaydeden Kafkaslı, “Dünyada 600 milyon yaşlı var. Bu proje kapsamında 100 bin yaşlının Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor. Bziz Manisa’ya 1000 yaşlı zengin bekliyorduk. Ancak Dünya Yaşlanma Konseyi Başkanı Aydın, Manisa’ya 10 bin yaşlı zengin geleceğini söyledi. Gelen zengin yaşlılar sağlık ünitelerin açılması, öğrencilere destek olması, sağlık turizmin gelişmesiyle ilgili çalışmalar yapacak” diye konuştu. (Manisa, 16 Ekim 2012 Salı - 14:28)
***
Kaynak: Türk Kadınlar Konseyi"nden Vali Daşöz"e Ziyaret haberi günün haberleri oku Haber Yurdum http://www.haberyurdum.com/turk-kadinlar-konseyinden-vali-dasoze-ziyaret-241397n/#ixzz29YFHBMt7

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

merkezkonsey@gmail.com